Zgrzewarka worków

Jak w każdej branży tak i w przetwórstwie folii konieczne są inwestycje w coraz to nowsze technologie. Po rozmowie z klientem z Łańcuta podjęliśmy się wykonania kompletnego sterowania zgrzewarką do worków foliowych BOPP, CPP oraz PE.

Zaletą konstrukcji zgrzewarki było, że wykonana była jako odlew stopu aluminium. Zapewniało to stabilość przy stosunkowo niewielkiej masie.

Po "odchudzeniu" zgrzewarki ze zbędnych elementów przyszedł czas na montaż serwonapędu. Zostały wykonane kryzy, koła pasowe i pozostałe elementy mocujące. Zastosowaliśmy bardzo dokładny serwonapęd firmy Delta Electronics z rozdzielczością 160 tys. punktów na obrót.

Całością zażądza sterownik PLC serii SX2 pracujący po sieci z falownikami, panelem HMI oraz regulatorem temperatury PID.

Zastosowanie sterownika PLC oraz serwonapędu pozwoliło zredukować koszty oraz poprawić wydajność maszyny która przewyższyła znacznie producentów zachodnich.

Dzięki zastosowaniu panela HMI mogliśmy zastosować rozwiązania znacznie przyspieszające przezbrojenie oraz diagnozę usterek co zaowocowało znacznie krótszymi przestojami.

Sterownik PLC steruje również falownikami poprzez sieć Modbus oraz łączy się z regulatorem PID. Rozwiązanie takie znacznie zmniejszyło ilość elementów automatyki przemysłowej.

Układ został wyposażony w możliwość wprowadzania receptur, pracę z markerem i inne przydatne funkcje.

 

Po rozmowie z klientem z Łańcuta podjęliśmy się wykonania kompletnego sterowania zgrzewarką do worków foliowych BOPP, CPP oraz PE.

Ciekawostki

W roku 1980 zastosowano w systemie sterownika programowalnego inteligentne moduły obiektowe, wprowadzono funkcje komunikacyjne i zastosowano mikrokomputery do programowania sterowników.

W 1983 roku sterowniki programowalne zaczęły być powszechnie stosowane, bowiem w związku z postępami mikroelektroniki na rynku pojawiły się małe i tanie sterowniki programowalne plc.

W roku 1985 zaczęto stosować układy sterowania wykorzystujące sieci sterowników programowalnych, programy wizualizacyjne i rozproszone hierarchicznie układy sterowania.