Linia transportu palet

Założeniem projektu było wykonanie sterowania linią transportu palet z wyrobem gotowym.

Po konsultacjach klient we własnym zakresie wykonał transportery łańcuchowe, obrotnice oraz zainstalował na miejscu.

Naszym zadaniem było wykonać szafy sterownicze, instalację elektryczną wraz z przyłączami do sieci, montaż czujników oraz napisanie odpowiedniego oprogramowania. Istotną rolę odgrywała kompatybilność linii z 5 liniami produkcyjnymi. Algorytm miał optymalnie sterować kolejką w cyklu automatycznym oraz miał mieć możliwość sterowania manualnego.

Praca odbywała się dwutorowo i zakończyła się sukcesem.

Zastosowane urządzenia:

  • Szafy sterownicze Rittal
  • Sterowniki Eaton - Moeller
  • Panel HMI Eaton - Moeller
  • Zasilacze Mean Well
  • Pozostałe wyposażenie szafy firm: Apator, Schneider Electric, Lappkabel
  • Czujniki fotoelektryczne oraz indukcyjne Telemecaniuque
Wykonanie sterowania linią do transportu palet z wyrobem gotowym. Sterowanie miało być kompatybilne z 5 liniami produkcyjnymi.

Ciekawostki

W roku 1980 zastosowano w systemie sterownika programowalnego inteligentne moduły obiektowe, wprowadzono funkcje komunikacyjne i zastosowano mikrokomputery do programowania sterowników.

W 1983 roku sterowniki programowalne zaczęły być powszechnie stosowane, bowiem w związku z postępami mikroelektroniki na rynku pojawiły się małe i tanie sterowniki programowalne plc.

W roku 1985 zaczęto stosować układy sterowania wykorzystujące sieci sterowników programowalnych, programy wizualizacyjne i rozproszone hierarchicznie układy sterowania.