Modernizacja tokarki Tornos SAS 16

Zwrócił się do nas lokalny klient z zapytaniem o możliwość modernizacji wieloosiowej tokarki TORNOS SAS 16.

Modernizacja miała polegać na wymianie często uszkadzających się trzech napędów DC na serwonapędy, przy czym cały system sinumerik miał zostać oryginalny. Zastosowanie typowego sterowania serwonapędami nie byłoby możliwe z uwagi na rozwiązania wprowadzone w tym dość starym sterowniku Siemensa.

Wprowadziliśmy kilka autorskich rozwiązań przez co zaoszczędziliśmy klientowi modernizacji mechanicznej oraz znaczną ilość środków.

Po modernizacji i regulacjach serwonapędów oraz sterowania sinumerik uruchomiliśmy tokarkę ze znacznie lepszą dynamiką pracy i dokładnością.

Modernizacja wieloosiowej tokarki TORNOS SAS 16

Ciekawostki

W roku 1980 zastosowano w systemie sterownika programowalnego inteligentne moduły obiektowe, wprowadzono funkcje komunikacyjne i zastosowano mikrokomputery do programowania sterowników.

W 1983 roku sterowniki programowalne zaczęły być powszechnie stosowane, bowiem w związku z postępami mikroelektroniki na rynku pojawiły się małe i tanie sterowniki programowalne plc.

W roku 1985 zaczęto stosować układy sterowania wykorzystujące sieci sterowników programowalnych, programy wizualizacyjne i rozproszone hierarchicznie układy sterowania.