Maszyna do produkcji siatki ogodzeniowej

Projekt wykonania sterowania maszyną do produkcji siatki ogrodzeniowej - siatkarki.

Zlecenie jakie otrzymaliśmy opiewało na wykonanie kompletnego sterowania wraz z doborem napędów oraz wykonaniem instalacji maszyny do produkcji siatki ogrodzeniowej plecionej z drutu powlekanego oraz ocynkowanego.

Założenie jakie przyjęliśmy miało na celu wyjątkową dokładność oraz dużą wydajność produkowanej siatki. Jako główny napęd zastosowaliśmy serwonapęd firmy Delta Electronics. 

Rozwiązanie to okazało się innowacyjne w produkowanych maszynach, ale dzięki temu niezawodne oraz wydajne i uniwersalne. Obecnie klient może stosować wymienne elementy wykonawcze nie tracąc wydajności.

Maszyną zarządza pulpit operatorski - graficzny oraz sterownik PLC. Dzięki kolejnej innowacyjnej technice przezbrojenie elektryczne maszyny trwa zaledwie kilka sekund.

W historii mamy podgląd na poprzednie zlecenia, awarie, przestoje dzięki czemu otrzymaliśmy możliwość optymalnego planowania produkcji oraz przeglądów i konserwacji.

Zastosowane urządzenia:

Sterownik PLC Fatek

Panel HMI Weintek

Serwonapęd Delta Electronics

Falowniki Delta Electronics

Szafa sterownicza DKC

Osprzęt Eaton, Schneider Electric, Hager

Motoreduktory ślimakowe MHF

Projekt wykonania sterowania maszyną do produkcji siatki ogrodzeniowej - siatkarki.

Ciekawostki

W roku 1980 zastosowano w systemie sterownika programowalnego inteligentne moduły obiektowe, wprowadzono funkcje komunikacyjne i zastosowano mikrokomputery do programowania sterowników.

W 1983 roku sterowniki programowalne zaczęły być powszechnie stosowane, bowiem w związku z postępami mikroelektroniki na rynku pojawiły się małe i tanie sterowniki programowalne plc.

W roku 1985 zaczęto stosować układy sterowania wykorzystujące sieci sterowników programowalnych, programy wizualizacyjne i rozproszone hierarchicznie układy sterowania.