Sterownik karuzeli dla koni 1

Sterownik karuzeli dla koni wersja 1.

Zwrócił się do nas klient o opracowanie pozornie prostego układu sterowania dla urządzeń treningowych dla koni rasowych.

Do tej pory firma która wykonywała opracowała go w oparciu o rozwiązania z lat 70-tych na kiepskich materiałach.

Sercem urządzenia jest falownik z zabudowanym sterownikiem PLC. Wykonywany w wersjach z falownikami jednofazowymi 0,4kW, 0,75kW, 1,5kW, 2,2kW oraz falownikami trófazowymi 0,75kW, 1,5kW, 2,2kW i 3,7kW

Układ wyposażony został w dwa progamy automatyczy oraz manualny. W wersji manualnej klent może ręcznie sterować prędkością, kierunkiem oraz ma do dyspozycji funkcję wyprowadzania.

W wersji automatycznej klent po ustawieniu prędkości oraz czasu uruchamia urządzenie. System sam zmienia kierunek obrotów w zależności od ustawionego czasu. Mamy też możliwość tzw Pauzy gdzie zatrzymujemy urządzenie, ale nie kasujemy czasu do końca który pozostał.

Czas zmiany ustawiany jest od 10 do 100min, a przed końcem uruchamiany jest przekaźnik.

Jako opcję można zastosować: powiadomienie SMS, sygnalizator optyczno-akustyczny, wrzutnik monet.

Sterownik karuzeli wersja 1. Zwrócił się do nas klient o opracowanie pozornie prostego układu sterowania dla urządzeń treningowych dla koni rasowych.

Ciekawostki

W roku 1980 zastosowano w systemie sterownika programowalnego inteligentne moduły obiektowe, wprowadzono funkcje komunikacyjne i zastosowano mikrokomputery do programowania sterowników.

W 1983 roku sterowniki programowalne zaczęły być powszechnie stosowane, bowiem w związku z postępami mikroelektroniki na rynku pojawiły się małe i tanie sterowniki programowalne plc.

W roku 1985 zaczęto stosować układy sterowania wykorzystujące sieci sterowników programowalnych, programy wizualizacyjne i rozproszone hierarchicznie układy sterowania.