Sterowanie prasą do recyklingu

Sterowanie prasą do recyklingu

Zwrócił się do nas klient z Podkarpacia który ucierpiał w powodzi.

Park maszynowy który posiadał został zalany wodą co uszkodziło wszelkie elementy sterowania.

Ze względu, że prasy do makulatury oraz folii i butelek PET które posiadał nie miały żadnych dokumentacji postanowiliśmy, że wykonamy nowe sterowanie wraz z uwzględnieniem "pewnych udogodnień"

Została wykonana nowa instalacja elektryczna, system zabezpieczeń, skrzynka sterownicza i został napisany nowy program sterujący.

 Algorytm sterowania sprawiał, że prasa mogła "spakować" niewiele, dziś dwu a nawet trzykrotnie w jedną kostkę dzięki czemu transport staje się tańszy.

Do nowego sterowania zastosowaliśmy sterownik PLC EATON (Moeller), przekaźniki Finder, zasilacze Mean Well, przełączniki, kontrolki, przyciski Schneider Electric, obudowę Rittal, przewody Lappkabel.

Sterowanie prasą do recyklingu makulatury, folii i butelek PET

Ciekawostki

W roku 1980 zastosowano w systemie sterownika programowalnego inteligentne moduły obiektowe, wprowadzono funkcje komunikacyjne i zastosowano mikrokomputery do programowania sterowników.

W 1983 roku sterowniki programowalne zaczęły być powszechnie stosowane, bowiem w związku z postępami mikroelektroniki na rynku pojawiły się małe i tanie sterowniki programowalne plc.

W roku 1985 zaczęto stosować układy sterowania wykorzystujące sieci sterowników programowalnych, programy wizualizacyjne i rozproszone hierarchicznie układy sterowania.